Black Jelly
Black Jelly
Aurora Deutschland GmbH
Kanadaaktualizacja: przed chwilą
TerpeneAtlasKrzyżówka: Alien Cake 3030 × MAC (Miracle Alien Cookies)
Dominujący limonen nadaje suszu wyraźny cytrusowy charakter i odpowiada za działanie przeciwlękowe oraz poprawę nastroju poprzez modulację poziomu serotoniny. Kariofilen — jedyny terpen wiążący się bezpośrednio z receptorami CB2 — wzmacnia efekt przeciwzapalny i przeciwbólowy. Mircen pogłębia relaksację mięśniową, a humulen domyka profil swoimi właściwościami i przeciwzapalnymi. Odmiana niepolecana Pacjentom poszukującym wyrazistej euforii i znaczącego podniesienia nastroju — jej profil jest raczej wyciszająco-relaksacyjny niż wyraźnie hedonistyczny.
Doświadczenia Pacjentów
Za mało danych — znamy tylko 2 opinie pacjentów. Procenty sentymentu pokażą się po zebraniu co najmniej 5 opinii.
Z relacji pacjentów wynika, że odmiana aurora-black-jelly-29 jest oceniana bardzo pozytywnie. Jeden z pacjentów wskazuje, że susz ten idealnie sprawdza się w ciągu dnia, podkreślając jego satysfakcjonujące działanie w codziennym stosowaniu.
„Super odmiana idealna na dzień"
Podsumowanie opinii Pacjentów z publicznie dostępnych źródeł.
Bądź pierwszy, gdy pojawi się nowa odmiana Aurora Deutschland GmbH
Profil terpenowy
- Limonen: 26%
- Kariofilen: 25%
- Mircen: 22%
- Humulen: 10%
- Pinen: 5%
- Linalol: 3%
Limonen
Kariofilen
Mircen
Humulen
Pinen
Linalol
Temperatury uwalniania terpenów
Każdy terpen uwalnia się w swojej temperaturze wrzenia — dostosuj waporyzator, by celować w konkretny profil.
Pinen5%
Mircen22%
Limonen26%
Linalol3%
Kariofilen25%
Humulen10%Kalkulator temperatury waporyzacji
Optymalny zakres oparty na profilu terpenowym odmiany i badaniach naukowych
Podany zakres temperatur to heurystyka redakcyjna oparta na profilu terpenowym, a nie zalecenie kliniczne. Dawkowanie i sposób stosowania ustala wyłącznie lekarz prowadzący.
Fazy waporyzacji
Cztery fazy uwalniania związków na jednej skali temperatur
160–180°C
Głównie terpeny, niska toksyczność
180–205°C
THC + CBD + lekkie terpeny
205–220°C
Ciężkie terpeny (kariofilen, humulen, nerolidol)
220–230°C
Rośnie ryzyko rozkładu i produktów spalania — zależy od urządzenia
(skala orientacyjna)
Uwalnia się obficie (4)
Pinen· 5% · Degr. od 300°C
Mircen· 22% · Degr. od 200°C
Limonen· 26% · Degr. od 200°C
Linalol· 3% · Degr. od 350°CUwalnia się częściowo (2)
Kariofilen· 25% · Wrzenie 263°C
Humulen· 10% · Wrzenie 276°CTerpeny uwalniają się stopniowo wraz ze wzrostem temperatury — tempo parowania zależy od ciśnienia pary nasyconej, które rośnie wykładniczo z temperaturą i osiąga ciśnienie atmosferyczne w punkcie wrzenia. Poniżej tego progu terpeny parują wolniej, ale wciąż w ilościach odczuwalnych, lecz nie ulegają degradacji termicznej. Każdy terpen ma własny próg degradacji termicznej (oznaczony jako „degr. od”) — proces zachodzi pod wpływem energii cieplnej. Oprócz degradacji termicznej terpeny ulegają jeszcze degradacji oksydacyjnej, przez kontakt z tlenem, światłem i wilgocią w temperaturach niższych niż próg degradacji termicznej — dlatego ważne jest trzymanie suszu nie na słońcu, w możliwie ciemnym środowisku i stosowanie regulatorów wilgotności.
Źródła naukowe
- Pomahacova i wsp. 2009 (PMID 19852551) — stosunek kannabinoidów do produktów ubocznych był istotnie korzystniejszy przy 200 i 230 °C niż w dymie, najgorszy przy 170 °C
- Hazekamp i wsp. 2006 (PMID 16637053) — ocena waporyzatora Volcano z czystym THC: wydajność i powtarzalność odparowania
- Lanz i wsp., Medical Cannabis and Cannabinoids, 2016
- McGraw i wsp., USDA Forest Service — degradacja termiczna terpenów, 1999
- Russo, British Journal of Pharmacology, 2011
- Gieringer i wsp., MAPS/NORML, 2004
Ta sama rodzina
Odmiany z tą samą linią genetyczną — porównaj THC i dominujący terpen.
Linia Cookies
Linia Cake
Umów wizytę z lekarzem
Skonsultuj wybór odmiany z lekarzem medycyny konopnej
Odmiany o podobnym profilu terpenowym
Black Jelly
w aptekachAurora Deutschland GmbH
100% podobieństwa profilu
Główne terpeny
Balasa (Gorilla Girl)
w aptekachCOSMA
85% podobieństwa profilu
Główne terpeny
Wedding Pie
w aptekachS-Lab
83% podobieństwa profilu
Główne terpeny
Pink Diesel
w aptekachAurora Deutschland GmbH
82% podobieństwa profilu
Główne terpeny